Wasza Eminencjo, Wasze Ekscelencje!

Stojąc w przedsionku nowej, tak zaszczytnej i tak trudnej posługi błagam Was, okrywajcie mnie nadal Waszą arcypasterską uwagą i troską. Szczególnie proszę Waszą Eminencję, Wielce Błogosławiony Władyko, ogrzewaj moje serce Twą miłością. Prowadź mnie Twą doświadczoną ręką na drodze służenia Kościołowi. Niech Pan obdarzy mnie siłą i rozumem, abym choćby w najmniejszym stopniu mógł ulżyć brzemieniu Twoich arcypasterskich wysiłków.

Przenajświętsza Bogurodzico Dziewico, Wszechmocna Orędowniczko, módl Pana i Boga naszego, Wcielone Słowo Boże, Twego Syna, aby darował mi wybaczenie grzechów, abym wolny od osądzenia zawołał: wspomóż, zbaw, zmiłuj się i ochroń nas, Boże, Twoją łaską, abym został uczyniony godnym dać dobrą odpowiedź na Sądzie Ostatecznym i wszedł ze wszystkimi mi powierzonymi braćmi i siostrami do Królestwa Ojca i Syna i Świętego Ducha. Amen."

Na podstawie "Cerkiewny Wiestnik" Miesięcznik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Nr 7-12, Warszawska Metropolia Prawosławna, Warszawa 1983, s. 16 i nn.

Tłum. z ros. ks. Mariusz Synak

1     2     3