Święto Archanioła Michała w Michałowie

Anna Szpytko
21 listopada 2011r.

21 XI 2011r w cerkwi pod wezwaniem Św. Archanioła Michała w Michałowie miały miejsce uroczystości poświęcone patronowi naszej cerkwi. Duchowni, wierni i zaproszeni goście zebrali się w świątyni, która w 2010 roku została odremontowana, a następnie ozdobiona pięknymi freskami.

Obchody święta rozpoczęły się już poprzedniego dnia wieczorem, kiedy to ojcowie: J. Malisz i P. Sokołowski odprawili uroczystą Wieczernię.

W dniu święta naszego patrona Świętą Liturgię celebrował ks. Lubomir Worhacz– proboszcz legnickiej parafii, towarzyszyli mu ks. J. Malisz i ks P. Sokołowki. Ojciec L. Worhacz wygłosił do zebranych piękne i pouczające kazanie na temat roli aniołów w życiu człowieka oraz cudów z udziałem św. Archanioła Michała, naszego niebiańskiego opiekuna.

Na Liturgii obecni byli zaproszeni goście: proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Trzebnicach- ks. M. Lubryka, pastor parafii ewangelickiej w Jaworze- ojciec Tomasz, pastor parafii ewangelickiej w Legnicy- ojciec Jerzy. Na nabożeństwie obecny był także przedstawiciel lokalnych władz samorządowych w osobie sołtysa wsi Michałów.

Na obchody naszego święta przybyli licznie goście z Zimnej Wody, Liśca i innych okolicznych parafii. Jesteśmy im wdzięczni, że byli z nami w tym jakże ważnym dla naszego życia parafialnego dniu.

Po uroczystościach w cerkwi duchowni, zaproszeni goście i wierni udali się na uroczysty obiad do domu nowego starosty cerkiewnego, gdzie jak tradycja każe zostali godnie przyjęci i ugoszczeni.