Maslenica w Sokołowsku

Dom Św. Elżbiety, Sokołowsko
12 stycznia 2016r.

Maslenica to tradycyjne święto dla państw słowiańskich i rosyjskojęzycznych. Obchody tego święta zazwyczaj przypadają w lutym, trwają tydzień i kończą karnawał. Wyjątkowo w tym roku ze względu na dużą różnicę czasu między rozpoczęciem postu w Kościele Prawosławnym i Katolickim Maslenica w Sokołowsku odbywa się już 6 lutego, a prawidłowa data Maslenicy w 2016r. przypada od 7 do 13 marca.Ten okres poprzedza post i jest pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Głównymi potrawami serwowanymi podczas zabawy są bliny – złote placuszki z dodatkiem mąki gryczanej, które symbolizują słońce i nadchodzące wiosenne ciepło. Ponadto w trakcie zabawy pali się kukłę symbolizującą zimę, bawiąc się i tańcząc przy muzyce.

6 lutego 2016r. zabawa karnawałowa „Maslenica” odbędzie się już po raz 7. w Sokołowsku od lat historycznie związanym z kulturą i tradycją krajów prawosławnych (cerkiew w Sokołowsku ma już 115 lat). Tegoroczną imprezę przygotują wspólnie Restauracja „Leśne Źródło” i Dom Św. Elżbiety przy cerkwi w Sokołowsku.

Proponujemy spędzić karnawałowy czas w górach pośród puszystego śniegu, przy słowiańskiej muzyce, a na świątecznym stole pojawią się prawdziwe maslenicowe i kresowe potrawy i nie tylko!

Koszt udziału 100,00 pln / osobę. W cenę imprezy wliczone jest biesiadowanie przy stole ze specjałami kuchni, zabawa przy żywej muzyce oraz niespodzianki dla gości imprezy. Dla gości imprezy jest możliwość zakwaterowania w specjalnej promocyjnej cenie!

Informacja i rezerwacja: Dom Św. Elżbiety, Sokołowsko tel. 667 991 704, e-mail: eosi-sokolowsko@o2.pl, więcej na: www.facebook.com

Informacja i rezerwacja: Leśne Źródło, Sokołowsko tel. 512 249 061, 74 845 12 08, e-mail: ania.lesne@gmail.com