Święto Świętego Archanioła Michała w Przemkowie

ks. Igor Popowicz
5 grudnia 2015r.

Dzień patrona przemkowskiej cerkwi w dniu 21. listopada, Św. Archanioła Michała zgromadził w tym roku liczne grono wiernych, duchowieństwa i zaproszonych gości. Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Konstanty Marczyk z Wrocławia, któremu asystowali księża z okolicznych parafii. Homilię wygłosił ks. Lubomir Worhacz z Legnicy przybliżając zebranym rolę aniołów w życiu każdego z nas, ich hierarchiczne usytuowanie z uwzględnieniem roli archaniołów w planie naszego zbawienia. Zwieńczeniem uroczystości liturgicznych był molebien i procesja wokół cerkwi, co ważne, po nowej nawierzchni okazałego chodnika, który udało się zrealizować głównie dzięki pozyskaniu funduszy z Unii Europejskiej w ramach programu PROW na lata 2007-2013.

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Ordynariusza Diecezji Arcybiskupa Jeremiasza, proboszcz parafii ks. mitrat Igor Popowicz wręczył nagrody: Ordery Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny III stopnia przyznane przez Święty Sobór Biskupów małżeństwu Dymitrowi i Marii Boczniewiczom, długoletnim chórzystom, a także „Błahosłowennu hramotu” Michałowi Dudzie i „List pochwalny” psalmiście lektorowi Andrzejowi Wasuli za oddaną służbę Cerkwi. Dziękował również przybyłym gościom: duchowieństwu sprawującemu Św. Liturgię oraz proboszczowi sąsiedniej parafii rzymsko-katolickiej Krzysztofowi Mrukiewiczowi, Staroście Polkowickiemu Markowi Tramśowi, Burmistrzowi Przemkowa Jerzemu Szczupakowi, wiceburmistrzowi Szprotawy Pawłowi Hylakowi, delegacjom Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, a także wiernym przybyłym z okolicznych parafii.