Sprawozdanie ze zjazdu Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Cieplicach

Paulina Witiak
5 grudnia 2015r.

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jeremiasza w dniach 13-15 października 2015r. w Prawosławnym Domu Opieki p.w. Św. Stefana w Cieplicach odbył się zjazd Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko - Szczecińskiej.

W piątkowy wieczór ks. Grzegorz Cebulski wyjaśnił młodzieży istotę spowiedzi oraz odpowiedział na pytania z innych dziedzin życia cerkiewnego. Po modlitwach wieczornych młodzież miała czas na odpoczynek oraz integrację.

W sobotę po modlitwie porannej odbyła się wycieczka, której celem było zdobycie Wzgórza Krzywoustego oraz gościńca „Perła Zachodu” w Jeleniej Górze. Pomimo niesprzyjającej pogody bez problemu udało się dotrzeć do celu. Po posiłku oraz krótkim odpoczynku młodzież uczestniczyła w Całonocnym Czuwaniu. Po kolacji odbył się konkurs, który przygotowany został przez Zarząd Bractwa. Po wyłonieniu drużyny zwycięskiej na nurtujące pytania odpowiadał ks. Igor Habura. Młodzież dowiedziała się również jakimi zasadami oraz regułami powinien kierować się młody człowiek w cerkwi.

Niedzielna Święta Liturgia celebrowana była w cerkwi p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze przez ks. Bazylego Sawczuka oraz ks. Igora Haburę. Po modlitwie młodzież podziękowała ks. Igorowi za opiekę oraz obecność przez całe spotkanie. Wyrazy wdzięczności skierowane zostały również do ks. Bazylego Sawczuka za serdeczne przyjęcie nas w ośrodku.