Nowa edycja modlitewnika „Otcze Nasz”

ks. Lubomir Worhacz
1 listopada 2015r.

Z Błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jeremiasza i staraniem parafii prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy ukazała się druga edycja modlitewnika „Otcze nasz”. Pierwszą edycję wydano w 2009r. Z przyczyny wyczerpania się ówczesnego nakładu zaistniała potrzeba wznowienia edycji. Pisany cyrylicą modlitewnik uwzględnia wymowę karpacko-halicką języka cerkiewno-słowiańskiego praktykowaną wśród wiernych narodowości ukraińskiej i łemkowskiej.

W modlitewniku ujednolicono tekst akatystu do Św. Maksyma Gorlickiego z tekstem zatwierdzonym przez Święty Sobór Biskupów PAKP. W rozdziale świąt dodano przypadające na niedziele teksty Niedzieli Świętych Ojców Pierwszego Soboru Powszechnego i Niedzieli Świętych Ojców Sześciu Soborów Powszechnych. Dokonano również drobnej korekty całego tekstu. Zmianie uległa również szata graficzna okładki modlitewnika, która została wzbogacona fotografiami mozaik z Monasteru Paraklitu w Grecji.

Modlitewnik można zamawiać drogą e-mailową pod adresem orthodox.leg@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 603 579 215.