Odznaczenie dla ks. Artura Grabana

ks. Artur Graban
6 listopada 2011r.

W dniu 06.11.2011 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył ks. Artura Grabana Srebrnym Krzyżem Zasługi za działania na rzecz ochrony, zachowania i rozwoju tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych. Odznaczenie wręczył Wojewoda Jan Świrepo w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystko odbyło się w ramach XIX Spotkań z kulturą łemkowską, gdzie wystąpił „Lemko Tower Junior” ze Strzelec Krajeńskich prowadzony przez Oleha Smoleja.

Jest do drugie tak ważne odznaczenie w moim życiu poprzednie otrzymałem w 2006r. od Ministra Kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego za pracę na rzecz ochrony zabytków, a dokładnie za przeprowadzenie generalnych remontów kościołów w Brzozie i Ługach. Nie wiem czy zasłużyłem na takie wyróżnienie, ale traktuje to jako wyróżnienie i docenienie starań całej łemkowskiej społeczności naszego powiatu i przede wszystkim młodzieży z „Lemko Tower”.