Wrocławscy studenci porządkowali Cmentarz Grabiszyński

Joanna Demczuk
28 października 2011

W piątkowy poranek 28.10.2011r. studenci wrocławskich uczelni udali się pod opieką ks. protodiakona Mieczysława Oleśniewicza na Cmentarz Grabiszyński.

Spod Katedry wyruszyła 8-osobowa grupa. Celem było, jak co roku, uporządkowanie grobów prawosławnych parafian. Akcja sprzątania grobów odbywa się dwa razy do roku- przed świętem zmarłych wypadającym 1. listopada oraz przed Świętem Paschy.

Po przybyciu na cmentarz szybko zabraliśmy się do pracy, gdyż było wiele do zrobienia.

Wrocławski Cmentarz Grabiszyński jest dość specyficzny. W niektórych jego częściach w znacznym rozproszeniu znajdują się kwatery prawosławne. Naszym przewodnikiem był starosta wrocławskiej Katedry pan Mikołaj Zołotarjew, który przybliżył historię ludzi kiedyś aktywnie uczęszczających do cerkwi.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji sprzątania cmentarza należą się podziękowania. Mamy nadzieję że następne spotkanie w podobnym charakterze już na wiosnę przed Świętem Paschy.