Spotkanie dekanatu lubińskiego w Rudnej

ks. Sławomir Kondratiuk
16 grudnia 2011r.

16 grudnia w Rudnej odbyło się VIII spotkanie duchowieństwa i wiernych dekanatu lubińskiego, któremu przewodniczył dziekan ks. Sławomir Kondratiuk. Na plebanii duchowni uczestniczyli w spotkaniu roboczym, na którym poruszone były sprawy bieżące. Wspólnie zaplanowano dalszy ciąg cyklicznych spotkań w poszczególnych parafiach w 2012 roku.

O godzinie 17.00 w cerkwi odprawiony został akatyst do św. Barbary. We wspólnej modlitwie wzięli udział duchowni i wierni parafii Rudna oraz licznie przybyła grupa wiernych parafii św. Maksyma Gorlickiego z Głogowa.

Po modlitwie wszyscy udali się do miejscowej świetlicy Straży Pożarnej, gdzie z uwagą i w skupieniu wysłuchali prelekcji ks. Lubomira Worhacza, proboszcza parafii w Legnicy, pt.: „Cuda w Cerkwi we współczesnym świecie”. Podczas wyświetlanych slajdów uczestnicy mogli się przenieść w odległe zakątki świata pogłębiając swoją wiedzę na temat świętych relikwii i ikon toczących św. miro. Zebrani docenili trud ks. Lubomira, który przedstawił tak czytelnie i zrozumiale swoją prezentacje, nagradzając go gromkimi brawami.

Przy zapalonych świecach i postnych potrawach wspólnie śpiewano kolędy rozpoczynając kolędą „ Świataja Warwara”. Śpiewane kolędy wprowadziły uczestników w nastrój wyczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.