Święcenia ks. Jarosława Szmajdy

Joanna Demczuk
11 grudnia 2011r.

W dniu święta Wprowadzenia do świątyni Bogarodzicy 4 grudnia 2011r. we Wrocławiu miały miejsce święcenia diakońskie. Podczas Św. Liturgii Arcybiskup Jeremiasz udzielił święceń diakońskich Jarosławowi Szmajdzie, a tydzień później 11 grudnia 2011r. święceń kapłańskich.

Ks. Jarosław Szmajda urodził się 24 grudnia 1980 r. w Szprotawie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego oraz studiów informatycznych na Wydziale Elektroniki, Informatyki i Telekomunikacji na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie uzyskał tytuł mgr. inż. w 2005 r. rozpoczął naukę w Prawosławnym Seminarium Duchownym. Święcenia lektorskie z rąk Metropolity Sawy otrzymał w 2006 r. Seminarium ukończył z tytułem licencjata teologii obroną pracy nt. „Poprzez golgotę po zmartwychwstanie – pamięci deportacji ludności prawosławnej w 1947 roku – moje duchowe rozważania”. Chrześcijańską Akademię Teologiczną ukończył z tytułem magistra teologii obroną pracy nt. „Ikonografia cerkwi prawosławnej w Przemkowie. Analiza prac autorstwa prof. Adama Stalony-Dobrzańskiego”.

9 października 2011 r. wstąpił w związek małżeński z Krystyną Mińko.

Od 01.01.2012r. pełni funkcję wikariusza parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy w Lesznie Górnym.