Koncert Pieśni Paraliturgicznych w Stargardzie Szczecińskim

ks. Jarosław Biryłko
27 listopada 2011r.

27 listopada z błogosławieństwa Arcybiskupa Jeremiasza ordynariusza diecezji wrocławsko-szczecińskiej w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się Koncert Pieśni Paraliturgicznych 2011.

Występy chórów cieszyły się sporym zainteresowaniem– sala wypełniona była po brzegi.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: dziekan dekanatu szczecińskiego ks. Mitrat Bazyli Michalczuk, ks. prot. Andrzej Demczuk z Gryfic, księża z kościoła rzymskokatolickiego, Starosta Stargardzki- Waldemar Gil, posłanka na Sejm RP Zofia Ławrynowicz, Senator Sławomir Praiss, przedstawiciele władz samorządowych, szkolnictwa i kultury.

Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność, które od lat propaguje tradycję i kulturę wyznawców prawosławia wraz z Parafią Prawosławną p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie oraz Stargardzkie Centrum Kultury.

Wprowadzenia do występów chóralnych dokonał pomysłodawca koncertu, ks. Jarosław Biryłko.

W Stargardzkim Centrum Kultury wystąpiły: Chór „Echo– Arioso" im. S. Moniuszki ze Stargardu, Trio– „Slavic Voices– Słowiańskie Głosy" z Torunia i Chór „Sotiria" z Gorzowa Wielkopolskiego.