Spotkanie noworoczne i wspólne kolędowanie

matuszka Maria Kondratiuk
17 stycznia 2015r.

14 stycznia 2016r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Gwizdanowie odbyło się noworoczne spotkanie dzieci, rodziców i dziadków parafii prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudnej.

Zgromadzonych przywitał proboszcz parafii ks. mitrat Sławomir Kondratiuk. Dzieci przedstawiły krótki Wertep mówiący o narodzinach Jezusa Chrystusa, odziane były zaś we własnoręcznie wykonane przez siebie stroje, które zachwyciły przybyłych gości. W czasie Wertepu zebrani śpiewali kolędy przy akompaniamencie trzech akordeonów, na których grali: Jan Kałakuka, Andrzej i Dawid Chomiak. Po zakończeniu przedstawienia i odśpiewaniu wszystkim głośnego noworocznego Mnohaja Lita dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dzieciom zostały wręczone paczki, spotkanie zaś było okazją, by najmłodsze dzieci mogły się poznać, a starsze wspólnie pokolędować.